O nas

SALON PRUSZKOWSKI powstał jako prestiżowa forma rozwoju artystycznego mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego. Czysto artystyczny kształt Salonu wywodzi się z Klubu Artystów Plastyków SZTUKA działającego od 2002 roku.
Założyciele SALONU PRUSZKOWSKIEGO zmotywowani otwartością i świetną współpracą z Samorządem Powiatu Pruszkowskiego, postanowili zagospodarować puste miejsce w dziedzinie Sztuk Pięknych na terenie tego niemałego i prężnego powiatu. Otrzymując pełne poparcie i rekomendacje władz Powiatu Pruszkowskiego szybko zaistnieli w podwójnej formie: jako Klub "SZTUKA" i jako SALON PRUSZKOWSKI, którego głównym zadaniem jest ekspozycja bieżących działań twórczych.
Wspólna praca ponad 40 artystów, twórców niezależnych jak i zrzeszonych w innych związkach twórczych, służy przede wszystkim szeroko pojętemu propagowaniu sztuki. Salon Pruszkowski to miejsce promujące nie tylko swoich członków, ale również innych profesjonalnych twórców.
Wywodzący się stąd artyści współpracują z niezależnymi instytucjami i prowadzą dialog z podobnymi jednostkami poza granicami naszego kraju. Poszukują coraz to ciekawszych form rozwoju czy konfrontacji, wymiany działań twórczych.

SALON PRUSZKOWSKI ma na swoim koncie wiele znaczących wystaw, ciekawych prezentacji, pokazów i plenerów. Wszystkie ekspozycje zaaranżowane pod innym hasłem wyróżniają się oryginalnością wernisaży dzięki czemu są bardzo przychylnie przyjmowane i recenzowane w rożnych środowiskach. Zajmując się od lat sztuką na wysokim artystycznym poziomie, grupa twórców realizuje prace fachowe o niepowtarzalnej urodzie i formie, przemawiające do każdej grupy odbiorców.

Każdy członek Salonu stanowi wyjątkową indywidualność oraz odrębną oryginalną drogę twórczą. A artystyczna nadwrażliwość nie pozbawia ich również wzajemnej współpracy na innych płaszczyznach, czym generalnie jest "ŻYCIE" z całym bagażem doświadczeń i spraw. Utrzymując zasadę : "życie to sztuka , sztuka to życie" czerpią natchnienie, interpretując po swojemu w obrazach, otaczającą rzeczywistość w artystycznej formie. W taki to sposób pozostawiają ślad swojego istnienia. Przyczyniając się tym samym do rozwoju kultury narodu.

Uczestniczyli wspólnie w wielu plenerach min.:

  • Kazimierz Nad Wisłą, Ojców, Krasnobród, Nałęczów, Busko Zdrój, Pruszków, Pyzówka
  • Hiszpania, Grecja, Włochy, Nicea, Grecja, Chorwacja